You have not saved your changes!

Outright Winners

1976 J Farrelley230 SL
1977A Kocandrie250 CE
1978K Montgomery190 c
1979K Montgomery280 SE
1980A Pappin190 SL
1981J Edwards230 S
1982A Pappin190 SL
1983J & L Schneider450 SL
1984J & L Schneider450 SL
1985J & L Schneider450 SL
1986C & W Gronau300 d
1987G Woyde & J Shipton (tie)240 D & 560 SEC
1988G Woyde240 D
1989R Green220 a
1990R Zak280 SE
1991R Green220 a
1992R Zak280 SE
1993G Yanis600 GROSSER
1994G Yanis600 GROSSER
1995R Lewis600 SL
1996R Zak280 SE
1997N Harding190 SL
1998S Morris450 SLC
1999S Morris450 SLC
2000L & A Miller250 SE/C
2001L & A Miller250 SE/C
2002L & A Miller220 a
2003W Fitzgerald190 SL
2004W Fitzgerald190 SL
2005W Fitzgerald190 SL
2006W Fitzgerald190 SL
2007J & M FlemingCLK 320
2008L & A Miller250 SE/C
2009M & H Allen190 SL
2010M & H Allen190 SL
2011J Green230E
2012Graeme and Gaile InnesR129 SL280
2013Simon Strauss190SL
2014Graeme InnessSL280
2015Terry WardW202 C45AMG
2016Terry WardW202 C45AMG
2017
Ken and Alida Edwards1964 220SE cabriolet

 

Concours d'Elegance 2012

Winners

Long Distance Award Geoff Eldridge R129 500SL
Life Members Encouragement Award Wain Fenton M180 220A
ACT President's Award Dominic Renda W136 170S
Best Paint and Exterior Graeme and Gaile Innes R129 SL280
Best Engine Bay - Simple Victor and Lynn Nadjarian W111 220C
Best Engine Bay - Complex Susheela Mulquiney W126 420SEL
Best Interior overall Graeme and Gaile Innes R129 SL280
Victorian President's award for Best Interior for an ACT vehicle Susheela Mulquiney W126 420SEL
Road Class 1 Sonia Goodwin and Rob McGinley W111 280SE
Road Class 2 Wolfgang Minge W107 280SEL
Road Class 3 Michael Minge W124 260E
Road Class 4 Phil Freeman W211 E500
Road Class 5 Jim Shipton Sprinter Motor Home
Club Class A Murray Allen W186 300C
Club Class B Doug Meates W180 220S
Club Class C Simon and Lesley Strauss W121 190SL
Club Class D Brad Denning W111 220Sb
Club Class E Robert Thomsen W109 300SEL
Club Class F Raymond and Diana Tomkins W107 350SLC
Club Class G Not Contested
Club Class H Not Contested
Club Class I Susheela Mulquiney W124 E280
Club Class J Aleks Stojanovski W210 E430
Club Class K Alan Edwards R170 SLK 230
Club Class L Not Contested
Club Class M Not Contested
Champion of Champions Graeme and Gaile Innes R129 SL280
Outright Overall - Runner up Susheela Mulquiney W126 420SEL
Outright Overall - Winner Graeme and Gaile Innes R129 SL280
  • top
  • print
  • recommend
  • bookmark
  • RSS